Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt

Wiwisekcja-STOP!

Strona główna

 
 

Zwierzęta laboratoryjne - hodowla

 

 

 

 


Co się kryje pod pojęciem 
"hodowli zwierząt laboratoryjnych"

Krótki opis jednej z nich.

Hodowla zwierząt na doświadczenia i testy czyli tzw. “hodowla zwierząt laboratoryjnych” to po prostu zwykły biznes, lecz w najgorszym wydaniu. Ich “produkt” musi być sprzedany, czy też wyeksploatowany. Tylko niestety tym "produktem” są żywe odczuwające istoty - zwierzęta. 

Kiedy suka już jest wyeksploatowana do granic bo bez końca rodzi szczenięta zostaje uśmiercona, podobny los spotyka psa reproduktora. Jeśli szczenięta nie zostaną sprzedane a już podrosną - wiek powyżej roku - taki “produkt” jest już nie opłacalny aby go przetrzymywać, gdyż nie ma nabywców. Uśmierca się go. Jeśli urodzą się szczenięta z wadami czy też ujawnionymi w późniejszym okresie cechami nadmiernej nerwowości – często ich krew wykorzystuje się do specjalnych doświadczeń na zamówienie a potem zwierzęta uśmierca. 

Tam gdzie w grę wchodzą pieniądze, korzyści ze zwierząt, nie ma ich poszanowania, zwierzęta traktowane są jak rzecz. Dlatego też wszelkiego rodzaju hodowle zwierząt doświadczalnych powinny podlegać ostrym kontrolom i ostrym określonym zasadom funkcjonowania. 

Tu przeczytacie o jednej z takich hodowli: 

Help the Dogs - Stop them making a killing with dogs' lives