Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt

Strona główna

 
 

Gehenna Świń!

Amerykański moloch z branży mięsnej Smithfield Food, gnębiony w swoim kraju przez obrońców zwierząt za bestialskie traktowanie zwierząt hodowlanych 
w tzw. fermach przemysłowych, przez ekologów za totalne skażenie środowiska (w tym bakteriologiczne) milionami ton gnojowicy wylewanej na pola i do rzek, co spowodowało powstanie obszarów martwych oraz znienawidzony przez farmerów amerykańskich za wykończenie ekologicznych małych farm oraz niewielkich ubojni WKROCZYŁ DO POLSKI! 

Po przejęciu w nieco mroczny sposób zakładów Animex SA i wycofaniu ich 
z obrotu giełdowego (dzięki czemu uwolnił się od obowiązku upubliczniania sprawozdań finansowych) przystąpił do ofensywy. Cel - zajęcie rynków Unii Europejskiej, w której Polska prawdopodobnie się znajdzie. Metody? 
Oto jedno ze zdjęć wykonanych 23 stycznia br. na farmie Animexu 
w Konarzewie pod Poznaniem. 

Tak się teraz hoduje w Polsce cielęta na białe mięso. Do tej pory cielęcina 
w Polsce była pozyskiwana od cieląt hodowanych w tradycyjny sposób, tzn. dokonywano uboju 50-80 kg cieląt w kilka dni po urodzeniu. Amerykanie wymyślili to sobie inaczej. 
Po co ubijać 50 kg cielęta jak można je pohodować przez cztery miesiące do 150 kg? 
Tylko 4 miesiące, a 3 razy więcej cielęciny. Ale, aby cielęcina została cielęciną z wyglądu (czyli białym mięsem) potrzebne są specjalne metody chowu. Zwierzak stoi przez cztery miesiące w obudowie, aby się nie ruszał i jest odpowiednio karmiony po to, by jego mięśnie i ścięgna się nie rozwijały, po to by "cielęcinka była miękka" i by mięso było "jasne". 
Cielęta przez cały czas znajdują się na pograniczu życia i śmierci - w stanie ciągłej głębokiej anemii. Ponieważ w takiej kondycji nie przeżyłyby długo (choroby) "faszeruje" się je antybiotykami. Cielęta te rodzą się po to, aby były dręczone już od momentu urodzenia - tak wygląda przemysłowy chów zwierząt przez firmę Animex! 

A świnie? W planach Animexu jest wybudowanie wielu chlewni mieszczących po 10 tysięcy sztuk świń. Jedna z chlewni Animexu jest umieszczona Więckowicach koło Poznania. Warunki życia tych świń opisane w artykule Fetor aż do ... bólu głowy

Ponieważ smród obornika jest nie do wytrzymania Animex forsuje uzyskanie zgody na hodowlę świń na RUSZTACH i budowę zbiorników na gnojowicę. 
Co z tą gnojowicą zamierza robić pozostaje jak na razie tajemnicą. To jest tylko 10000 świń. Docelowo Animex zamierza produkować milion tuczników rocznie, 
a ubijać w swoich ubojniach 2 miliony. W ubojniach o przyspieszonym tempie taśmy produkcyjnej oprawia się żywe jeszcze często zwierzęta! Hodowane świnie są genetycznie modyfikowane i jedzą genetycznie modyfikowane żarcie rodem z Hameryki, więc nasi producenci pasz bankrutują. 35 % produkcji idzie na eksport a zapowiadany jest dalszy jego wzrost. Zyski są oczywiście wyprowadzane do Stanów. Nam zostaje tylko gnojówka, która będzie zatruwać nasze wody gruntowe i rzeki. 

Jak Smithfield dba o nasze środowisko najlepiej obrazuje fragment artykułu 
z Obywatel Reporter: "Przed kilkoma dniami wybraliśmy się z burmistrzem Marianem Podziewskim do Wronek, aby sprawdzić, czy trwa tam modernizacja chlewni, bo takie dotarły do nas informacje. Rzeczywiście odbywał się remont budynku. Naszą uwagę przykuło jednak coś innego. Na pobliskim wzgórzu ktoś utworzył wysypisko. Jak się później okazało, w to miejsce wywożono gruz z remontowanych budynków gospodarczych, znajdujących się niedaleko zakładu firmy "Animex-Agri". Znaczną część zawartości wysypiska stanowił eternit pozrywany z dachów. Wszyscy wiedzą jak groźny jest eternit. Taki dach likwiduje się tak zwana metodą beztlenową przy pomocy folii i wysysaczy. 
To robią tylko specjalistyczne firmy - informuje Wojciech Potepa, kierujący Europejską Szkołą Integracji Ekologicznej". Myślicie, że z gnojówką będzie inaczej? Pragnę jeszcze dodać, że większość transportów polskich koni na rzeź (to sprawa ogólnie znana) jest organizowana przez Animex właśnie."

Do czego zmierza Animex Smithfield? Polecam wszystkim lekturę artykułu 
W gnojówkę na główkę

Jeśli nie chcemy, aby nasz kraj zamienił się w obozy koncentracyjne 
dla zwierząt spływające krwią i gnojówką musimy takim praktykom powiedzieć stanowcze NIE. 

 

Namawiamy wszystkich do bojkotu wyrobów Animexu sprzedawanych w sklepach pod znakami handlowymi: 


A o to ich wyroby -  kliknij

 

Zachęcamy wszystkich do zjednoczenia się w walce z potworem 
Animex - Smithfield. Nie dajmy się zamienić w jedną wielką europejską niehumanitarną oborę i w jedną wielką europejską rzeźnię.

 

Świnie po amerykańsku 
artykuł w "Gazecie Poznańskiej"

Peta na temat Smithfield Foods

 

E-mail Jurka Duszyńskiego  
Pomoc Ludziom i Zwierzętom Ruch Społeczno-Ekologiczny Poznań