Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt

Strona główna

 
 

Czy człowiek, to brzmi dumnie?

Sprawa Ozziego zaczęła się na Forum Dogomania:

Golden Ozzy znaleziony przez dziewczynę z Forum Dogomania trafił do domu tymczasowego. Był zabiedzony, brudny, okazało się także, że najprawdopodobniej miał raka jąder, jego wielka wola wskazywała jednak na to, że pod dobrą opieką dojdzie do siebie. W wyniku ogłoszenia do GW zgłosiła się osoba, która chciała Ozziego przygarnąć na stałe, dla rodziców, którzy ponoć stracili takiego samego psa w wypadku. Ozzy pojechał więc do nowego, wydawało się, wspaniałego domu. Ponieważ nowa właścicielka psa nie przekazywała o nim żadnych informacji, dziewczyny zaczęły się niepokoić - potrzebne były konsultacje weterynaryjne i dalsza specjalistyczna opieka. Po wielu telefonach i rozmowach, niedomówieniach i kłamstwach, okazało się, że pies nie żyje. Osoby zaangażowane w sprawę psa nie przyjęły tych wyjaśnień do wiadomości - zmusiły tę dziewczynę, po brawurowo przeprowadzonej, utajnionej akcji, do wskazania miejsca pochówku psa. Po odkopaniu zwłok, zawieziono Ozziego na AR we Wrocławiu, na sekcję. Dziś nadeszły wyniki - pies został bestialsko zakatowany tępym narzędziem, miał rozległe obrażenia wewnętrzne. Tyle suche fakty. Cała historia rozegrała się w przeciągu jednego tygodnia. Osoba, która psa zaadoptowała, nie wykazała cienia skruchy, odrobiny jakichkolwiek ludzkich uczuć, oczywiście twierdząc cały czas, że pies nie przeżył, bo nie podano mu leków. W tej chwili trwa akcja nagłaśniania tej sprawy w mediach, zawiadomiono również Prokuraturę i policję oraz TOZ. 

Jeśli możecie pomóc - pomóżcie. Zamieszczamy bardzo drastyczne zdjęcia psa po śmierci, oraz dokładny opis wyników sekcji zwłok. Dlatego też apelujemy o pomoc - osoby zaangażowane bezpośrednio w sprawę Ozziego, są widoczne na dogomanii, można się z nimi skontaktować poprzez pw.

Ozzi przed adopcją:
*Ozzi 1  *Ozzi 2 
*Ozzi 3  *Ozzi 4

Tu są zdjęcia zwłok (UWAGA DRASTYCZNE!):
*Grób Ozziego  *Ozzie zamordowany1  *Ozzie zamordowany2 

Wyniki sekcji zwłok: (cytat użytkownika dogomanii): 

"Po pierwsze bo musze o tym napisać - sekcja zwłok nie wyklucza, iż udział w śmierci mają środki grzybobójcze, jest na to według lekarza 1-2% szansy. Dla pewności zleciłem od razu badania farmakologiczne, wyniki będą z około 3 dni. Po tych badaniach lekarz ma wykluczyć taką wersję.

Przyczyną śmierci były generalnie obrażenia wewnętrzne, orientacyjny moment zgonu: środa

Pies został skatowany tępym narzędziem, być może była to łopata, być może inne narzędzia.

Wylewy widoczne na zdjęciach to nie sprawa rozkładu ciała, tylko skutek wylewów wewnętrznych, Ulv zwracała uwagę, iż Ozziemu leciała krew z mordki w czasie jego przyjmowania w prosektorium. Nie wymieniając zapewne wszystkiego pies ma największe obrażenia oraz złamania: mostku, grzbietu, miednicy, podudzia kończyn, przedramię kości lewej, nie wiem czy to wszystko bo wiecie jaka człowiek ma świadomość jak słucha czegoś takiego.

Przy tak rozległych obrażeniach zapytałem o możliwość wypadku, lekarz raczej wyklucza taką ewentualność, powtarzając, iż pies został skatowany celowo tępym narzędziem.

Wszystkie obrażenia wyglądają na zadane tym samym czasie, czyli typowa egzekucja a nie powolne wykańczanie.

Teraz chyba najgorsze!

Ozzy przeżył tę egzekucję, według lekarza żył jeszcze kilka godzin. Chyba zdajemy sobie sprawę jak cierpiał przy takich obrażeniach. Widać ze psiak chciał dalej żyć nawet po takiej katordze, umarł kilka godzin później najprawdopodobniej na wskutek wylewów, być może został dobity, a być może poddał się jak zobaczył worek i kopany grób, albo co jeszcze gorsze umarł dopiero po zakopaniu."

Prosimy osoby, które mogą być świadkami 
w sprawie o zgłaszanie się na Dogmanię oraz te, które chcą wspomóc finansowo w dotarciu do całej prawdy o wpłacanie datków na:


Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie
z dopiskiem "Sprawa Ozziego":

31 1140 2017 0000 4902 0527 0923
MultiBank

Dorota Romaniuk
Karabeli 4 m 97
01-313 Warszawa

nr konta dla przelewów z zagranicy
BREXPLPWMUL31114020170000490205270923

* OSTATECZNY TEKST PETYCJI PAPIEROWEJ

* FORMULARZ PODPISÓW DO PETYCJI 

* Plakat